Stowarzyszenie
"Pomoc Dzieciom Potrzebującym im. Janiny Pelczarskiej"
KRS 0000061818
Numer rachunku bankowego 59 1020 3613 0000 6102 0028 1915
1 os. online

Liczba odwiedzin : 148439

DZIEŃ PEŁEN WRAŻEŃ DLA PRZEDSZKOLAKÓW ZE STĘBARKA


Dzień 8 listopada 2016r., był pełen wrażeń dla przedszkolaków uczęszczających do punktu przedszkolnego w Stębarku. W ramach projektu "Kreatywne przedszkolaki" realizowanego z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Warmińsko-Mazurskiego na lata 2014-2020, dzieci wraz z nauczycielkami po raz kolejny wybrały się do Olsztyńskiego Teatru Lalek, tym razem na przedstawienie pt.: "Zielony Wędrowiec". Wizyta w teatrze nie była jedyną atrakcją przygotowaną dla przedszkolaków. Po obejrzeniu przedstawienia dzieci spędziły dwie godziny na harcach w salonie zabaw FIGLOLANDIA. Tradycją wyjazdów dzieci z punktu przedszkolnego w Stębarku, stał się poczęstunek w restauracji Mc' Donalds, z tym że w tym dniu to zestawy posiłków zostały dostarczone do salonu zabaw, aby przedszkolaki nie musiały na zbyt długo przerywać swojej zabawy. Fundusze Unijne, w ramach którego realizowany jest projekt, zapewniają wiele atrakcji i przyjemności, a to jeszcze nie koniec! Przedszkolaki czeka jeszcze m. in. wizyta w kinie.
Wizyta przedszkolaków w Teatrze Lalek


27 września 2016r. przedszkolaki ze Stębarka, po raz kolejny odwiedziły Olsztyński Teatr Lalek. Na spektakl "Niebieski Piesek" grupa Smerfów i Biedronek, pojechała w ramach realizacji projektu "Kreatywne Przedszkolaki", który trwa od 1 czerwca 2016r., finansowany jest z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Warmińsko - Mazurskiego na lata 2014-2020. Poprzez aktywny udział w wydarzeniach kulturalnych zorganizowanych z myślą o najmłodszych, dzieci rozwijają kompetencje społeczne. Na zakończenie wycieczki, tradycją stała się już wizyta i poczęstunek dla najmłodszych w restauracji Mc'Donalds. Wrzesień obfitował w atrakcje projektowe. Wyjazd nad morze, spektakl w Olsztyńskim Teatrze Lalek, zajęcia dodatkowe rozwijają u przedszkolaków kompetencje kluczowe. Dzięki środkom unijnym niebawem bo w listopadzie odbędzie się kolejna wycieczka!
Harmonogram spotkań szkoleniowych TOC


Harmonogram spotkań szkoleniowych TOC w ramach projektu "Kreatywne przedszkolaki" realizowanego w Punkcie przedszkolnym w Stębarku z Europejskiego Funduszu Społecznego Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Warmińsko - Mazurskiego na lata 2014-2020Lp.

Data

Trenerka TOC

1.

12.10.2016r. (środa) 16.30 – 18.00

Alicja Guła

2.

30.11.2016r. (środa) 16.30 – 18.00

Alicja Guła

3.

28.02.2017r. (wtorek) 16.30 – 18.00

Alicja Guła

4.

19.04.2017r. (środa) 16.30 – 18.00

Agata Urbańska

5.

31.05.2017r. (środa) 16.30 – 18.00

Alicja Guła5-DNIOWY WYJAZD DZIECI I RODZICÓW NAD MORZE


W ramach projektu pt. "Kreatywne przedszkolaki" realizowanego w Punkcie Przedszkolnym w Stębarku 25 dzieci wraz z rodzicami uczestniczyło w pięciodniowym, bezpłatnym wyjeździe do Gdańska Sobieszewa.
Pobyt w trzygwiazdkowym hotelu położonym w malowniczej okolicy obfitował w cykl szkoleń TOC (Theory of Constraints - Teoria ograniczeń) poświęconych stymulacji i rozwojowi kompetencji kluczowych dzieci w wieku przedszkolnym.
Zajęcia prowadzone były codziennie przez Alicję Gułę i Agatę Urbańską z Warmińsko - Mazurskiego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli w Elblągu wyposażyły rodziców w umiejętność posługiwania się narzędziami: "chmurka", "gałąź", "drzewko ambitnego celu"- które ułatwiają rozwój kompetencji społecznych, wspomagają kreatywność, inicjatywność i przedsiębiorczość.
Oprócz części teoretycznej, rodzice mieli możliwość uczestnictwa wraz ze swoimi pociechami w zajęciach praktycznych pod kierunkiem Katarzyny Domeradzkiej i Brygidy Szczepkowskiej- nauczycielek wychowania przedszkolnego w Punkcie Przedszkolnym w Stębarku.
Oprócz cyklu intensywnych szkoleń rodzice wraz z dziećmi spędzali wspólnie czas na pobliskim placu zabaw oraz w sali zabaw dla najmłodszych, znajdującej się na terenie hotelu "Orle". Wyjątkową atrakcją była bliskość morza, a także udział w wycieczkach do ZOO oraz parku rozrywki "Loopy's World".
Wszyscy uczestnicy wyjazdu wrócili bogatsi o nową wiedzę i umiejętności niezbędne w pracy nad rozwojem małych przedszkolaków, a także z niezapomnianymi wspomnieniami!
KREATYWNE PRZEDSZKOLAKI W STĘBARKU


Od dnia 1 czerwca 2016r. w ramach projektu "Kreatywne Przedszkolaki", w Punkcie przedszkolnym w Stębarku odbywają się zajęcia z robotyki, teatralno-artystyczne, języka angielskiego oraz języka niemieckiego. Grupa Smerfów i Biedronek codziennie przed realizacją podstawy programowej wychowania przedszkolnego, rozwijają kompetencje społeczne, inicjatywność, przedsiębiorczość i kreatywność poprzez uczestnictwo w zajęciach dodatkowych. W roku szkolnym 2016/2017 zajęcia odbywają się wg poniższego harmonogramu. Harmonogram zajęć dodatkowych prowadzonych w ramach projektu "Kreatywne przedszkolaki" realizowanego w Punkcie Przedszkolnym w Stębarku współfinasowanego z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Warmińsko - Mazurskiego na lata 2014 - 2020

Dzień tygodnia

Zajęcia

Godzina / Grupa

Poniedziałek

Język niemiecki
Anna Przywoźna

8.30-9.30 / Smerfy

9.30-10.30 / Biedronki

Wtorek

Język angielski

Katarzyna Bestvater

8.30-9.30 / Smerfy

9.30-10.30 / Biedronki

Środa

Robotyka

COODI
Michał Gardziejewski

8.30-9.30 / Smerfy

9.30-10.30 / Biedronki

Czwartek

Zajęcia teatralno-artystyczne

Ewa Błażejowska

8.30-9.30 / Smerfy

9.30-10.30 / Biedronki

Piątek

Język angielski

Katarzyna Bestvater

8.30-9.30 / Smerfy

9.30-10.30 / BiedronkiKREATYWNE PRZEDSZKOLAKI W STĘBARKU


W Punkcie Przedszkolnym w Stębarku od 1 czerwca 2016r. realizowany jest projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Warmińsko - Mazurskiego na lata 2014-2020. Przedszkolaki objęte są czterema rodzajami zajęć dodatkowych (robotyka, język angielski, język niemiecki oraz zajęcia teatralno - artystyczne). Dzięki wsparciu Europejskiemu Funduszu Społecznemu nauczycielki, ukończą kurs rozwijający kompetencje, który pozwala realizować podstawę programoweą wychowania przedszkolnego oraz rozwijać kompetencje społeczne dzieci, nowymi metodami nauczania wg TOC (Theory of Constraints -Teoria Ograniczeń). Wsparciem objęci zostaną również rodzice. Zorganizowany zostanie 5-dniowy wyjazd szkoleniowy dla rodziców wraz z dziećmi, gdzie wszyscy uczestnicy aktywnie będą brali udział w zajęciach prowadzonych nową metodą. Ponadto w trakcie roku szkolnego, systematycznie odbywać się będą spotkania rodziców z trenerkami. Głównym celem projektu jest zwiększanie umiejętności posługiwania się językami obcymi oraz rozwój kompetencji społecznych, przedsiębiorczości, inicjatywności i kreatywności dzieci uczęszczających do Punktu Przedszkolnego w Stębarku.