WARSZAWA

Posted on Posted in Bez kategorii

W dniach 17-19 maja 2019r.uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Gustawa Gizewiusza w Ostródzie, uczestniczącyw dodatkowych zajęciach w ramach projektu pt. „Odkryj, zrozum i zastosuj!” wzięli udział w 3-dniowej wycieczce do Warszawy, która obfitowała w wiele atrakcji. Pierwszym punktem programu była wizyta w ogromnym Parku Trampolin, gdzie pod okiem wykwalifikowanych trenerów uczestnicy mieli okazję wziąć udział w treningu. Po części sportowej rozpoczęło się zwiedzanie od wizyty w Centrum Pieniądza im. Sławomira Skrzypka – byłego prezesa NBP, który zginął w katastrofie smoleńskiej. Uczniowie poznali tam poszczególne etapy rozwoju pieniądza – od pojawienia się pierwszych płacideł, poprzez wynalezienie monet i powstanie pierwszych banknotów aż do pojawienia się elektronicznych form zapisu pieniądza.

W kolejnych dniach zwiedzono Centrum Nauki Kopernik, Muzeum Powstania Warszawskiego, Muzeum Żydów Polskich, Zamek Królewski, Muzeum Króla  Jana III Sobieskiego w Wilanowie, Stadion Narodowy. Program przewidywał również atrakcje dodatkowe, którymi była wizyta w Planetarium, gdzie uczestnicy mieli okazję obejrzeć seans w technologii 3D pt. „Na skrzydłach marzeń”. Natomiast podczas wizyty w Cinema City obejrzeli biograficzny film zatytułowany „Tolkien”, który przedstawił historię życia autora „Władcy pierścieni”. Po seansie w kinie, w nocnej scenerii mieli również okazję obejrzeć pokaz multimedialny w Parku Fontann, który zrobił duże wrażenie

Wycieczka do Warszawy jest jednym z działań zaplanowanych w projekcie pt. „Odkryj, zrozum i zastosuj!” w ramach którego zakupiono także wyposażenie do pracowni biologiczno-chemicznej oraz przyrodniczo-geograficznej. Od lutego 2019r. uczniowie uczestniczą w dodatkowych zajęciach matematycznych, szachowych, przyrodniczych, ale także w robotyce. Wszystkie te działania to zasługa członków Stowarzyszenia „Pomoc Dzieciom Potrzebującym” im. Janiny Pelczarskiej w Ostródzie, nauczycieli ze Szkoły Podstawowej nr 2, na czele z panią dyrektor Barbarą Wiśniewską.Warto podkreślić, że inicjatorem przedsięwzięcia był były Burmistrz Ostródy pan Czesław Najmowicz jest to również jego sukces.

(Odwiedzin: 29 ,Dzisiaj : 1 )